Pieczątka Protect Kids Stamp

pomoże rodzicom oraz wychowawcom wytłumaczyć najmłodszym pociechom, że regularne i dokładne mycie rąk jest ważne oraz sprawić, że ta nudna z pozoru czynność może stać się dobrą zabawą dla nas i naszych Milusińskich.

Zdrowie, to najcenniejsza rzecz na świecie.

Wszyscy doskonale wiemy, że częste mycie rąk wodą i mydłem to najprostsza i zarazem najskuteczniejsza ochrona zdrowia.

 

Pieczątka Protect KIDS jest wyposażona w testowany dermatologicznie tusz, który jest nieszkodliwy dla skóry. Każda poduszka tuszująca wystarcza na około 3000 odbić.

JAK TO DZIAŁA:

  1. Przybij pieczątkę z Monster Virusem wewnątrz i na wierzchu dłoni dziecka.
  2. Pozostaw na około 10 sekund - policz z dzieckiem do dziesięciu.
  3. Teraz niech dziecko myje ręce dokładnie i tak długo, aż „Virus” zniknie z jego dłoni.

 

Coronavirus rozprzestrzenił się na całym świecie, szkoły i przedszkola zostały zamknięte.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię. Trudno precyzyjnie określić, kiedy to zagrożenie minie. Stanęliśmy przed wielkim wyzwaniem. By zmniejszyć zagrożenie, coraz więcej ludzi pracuje w domu, jednocześnie opiekując się swoimi dziećmi.

By chronić nasze dzieci przed coronavirusem oraz innymi drobnoustrojami, musimy wyrobić u naszych pociech nawyk prawidłowego mycia rąk.

Podstawą jest regularne, dokładne a przede wszystkim odpowiednio długie mycie rąk wodą i mydłem.

Przez brudne ręce przenosimy do organizmu chorobotwórcze bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty, m.in. rotawirusy i norowirusy - odpowiedzialne za biegunki, gronkowiec złocisty - powodujący zakażenia skóry i zatrucia pokarmowe, pałeczki Salmonella, Shigella, patogenne Escherichia coli, jaja tasiemca i owsika.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca dokładne i regularne mycie dłoni wodą z mydłem, które powinno trwać co najmniej jedną minutę, szczególnie w następujących sytuacjach:

  1. po przyjściu do domu z zewnątrz,
  2. po wyjściu z toalety,
  3. przed posiłkiem,
  4. wtedy, kiedy są wyraźnie zabrudzone.